Default_avatar
Gail Moncovich
Payroll / BookKeeper
District
207-372-0523
Default_avatar
Heather Weeks
Ed Tech III
Instructional Support
207-372-6312
Default_avatar
Nancy Duguay
Food Service Assistant
Nutrition
207-372-6312
Default_avatar
Pam Schaltenbrand
World Languages Long Term Substitute
Unified Arts
207-372-6312
Default_avatar
Rebecca Albright
Classroom Teacher
KG - 2nd Grade
207-372-6312
Default_avatar
Alison Babb-Brott
Classroom Teacher
KG - 2nd Grade
207-372-6312
Default_avatar
Ashby Bartke
Classroom Teacher
6th - 8th Grade
207-372-6312
Default_avatar
Autumn Belajonas
Nurse
St. George School
207-372-6312
Default_avatar
Diana Brickel
Ed Tech III
Instructional Support
207-372-6312
Default_avatar
Adam Bullard
Instructional Administrator
St. George School
207-372-6312
Default_avatar
Cynthia Chadwick
Food Service Assistant
Nutrition
207-372-6312
Default_avatar
Terence Driscoll
Board Member
District
207-372-6312
Default_avatar
Meghan Elwell
Classroom Teacher
3rd - 5th Grade
207-372-6312
Default_avatar
Randall Elwell
Transportation Director & Head of Maintenance
Transportation & Maintenance
207-372-6312
Default_avatar
Alison England
Classroom Teacher
6th - 8th Grade
207-372-6312
Default_avatar
Elizabeth Fairfield
Bus Driver
Transportation & Maintenance
207-372-6312
Default_avatar
Michael Felton
Superintendent
District
207-372-6312
Default_avatar
Leslie Ferguson
Ed Tech III
Instructional Support
207-372-6312
Default_avatar
Michael Flaherty
Bus Driver
Transportation & Maintenance
207-372-6312
Default_avatar
Jennifer Garrett
Board Member (Chair)
District
207-372-6312
Default_avatar
Elizabeth Giggey
Administrative Assistant/Secretary
District
207-372-6312
Default_avatar
Janet Harjula
Food Service Director
Nutrition
207-372-6312
Default_avatar
Scott Hodgkins
Ed Tech III
Instructional Support
207-372-6312
Default_avatar
Sherman Hoyt
Board Member
District
207-372-6312
Default_avatar
Bette Huening
Speech & Hearing Clinician
Special Services
207-372-6312
Default_avatar
Susan Iltis
Classroom Teacher
Unified Arts
207-372-6312
Default_avatar
Alane Kennedy
Board Member
District
207-372-6312
Default_avatar
Cassie Kilbride
Business Manager
District
207-372-0523
Default_avatar
Jan Letourneau
Administrative Assistant
St. George School
207-372-6312
Default_avatar
Jaime MacCaffray
Classroom Teacher
3rd - 5th Grade
207-372-6312
Default_avatar
Mike Mathiau
Long-term Substitute Custodial / Bus Driver
Transportation & Maintenance
207-372-6312
Default_avatar
Joshua McPhail
Classroom Teacher
6th - 8th Grade
207-372-6312
Default_avatar
Paul Meinersmann
Technology Director
District
207-372-6312
Default_avatar
Christine Miller
Classroom Teacher
3rd - 5th Grade
207-372-6312
Default_avatar
Richard Miller
Bus Driver
Transportation & Maintenance
207-372-6312
Default_avatar
Shasta Minery
Board Member
District
207-372-6312
Default_avatar
Patricia Mulholland
Ed Tech III
Instructional Support
207-372-6312
Default_avatar
Kristin O'Neal
Classroom Teacher
Unified Arts
207-372-6312
Default_avatar
Amy Palmer
STEAM Teacher
Special Services
207-372-6312
Default_avatar
Susan Perry
Special Education Teacher
Special Services
207-372-6312
Default_avatar
Julie Ryan
Classroom Teacher
Unified Arts
207-372-6312
Default_avatar
Sonja Schmanska
Classroom Teacher
6th - 8th Grade
207-372-6312
Default_avatar
Stephanie Simmons
Guidance Counselor
Special Services
207-372-6312
Default_avatar
Meghan Smith
Classroom Teacher
KG - 2nd Grade
207-372-6312
Default_avatar
Diane Speranza
Board Member (Recording Secretary)
District
207-372-6312
Default_avatar
Leroy St. Clair
Custodial
Transportation & Maintenance
207-372-6312
Default_avatar
Ruth Thompson
Classroom Teacher
KG - 2nd Grade
207-372-6312
Default_avatar
Tamela Upham
Ed Tech II
Instructional Support
207-372-6312
Default_avatar
Pam Vasso
Bus Driver
Transportation & Maintenance
207-372-6312
Default_avatar
Lauren Wilgus
Classroom Teacher
3rd - 5th Grade
207-372-6312
Default_avatar
Cheryl Worthing
Classroom Teacher
Unified Arts
207-372-6312